Archív rubrik: Vybavení

Dárky pro čtyřkolkáře / cestovatele

Vánoce jsou za dveřmi a všichni přemýšlíme čím udělat těm nejbližším radost. Protože jsme server zaměřený na cestování se čtyřkolkou rozhodli jsme se zveřejnit pár zajímavých tipů na vánoční dárky do sady vybavení na cesty.  Vybrali jsme takové dárky, které udělají určitě radost každému cestovateli a u kterých zároveň nehrozí, že skončí někde ve skříni s hromadou ponožek od loňska :D.

Nůž pro přežití v přírodě
Každý z nás ví, že mezi základní a naprosto nezbytné vybavení patří kvalitní nůž, který zdaleka nevyužíváme jen tradičně v rámci přípravy pokrmů ale i v rámci oprav, stavby přístřešků atp.  Nožů je na trhu celá řada a my v rámci výběru a doporučení klademe důraz na kvalitu a odolnost a samozdřejmě pořizovací cenu tak, aby případná ztráta neznamenala pár tisíc v čudu (co si budeme nalhávat pokud se člověk pohybuje 14 dní a déle v terénu pak se ztratí vždy něco).

Opinel Outdoor 8 VRI
Nůž Francouzských záchranářů Opinel VRI 8 Outdoor s čepelí z nerezové oceli, ve které je speciální výřez na dotahování matic od průměru 4mm až do 10mm.  Nůž je maximálně přizpůsobený všem outdoorovým sportovním aktivitám, které vás jen napadnou – horolezectví, paragliding, kanoistika, jachtaření i potápění. Čepel o délce 8,5 cm je vyrobena z nerezové švédské oceli Sandvik s dlouhotrvající ostrostí, která je prakticky bezúdržbová, má zesílenou tloušťku na 2,5 mm pro větší odolnost, část čepele je opatřena zoubkovaným ostřím (3,5 cm) pro snadné řezání (i silných) syntetických lan. Rukojeť je vyrobena z moderního, vysoce odolného syntetického materiálu,  který vydrží rozmezí teplot –40 až +80 st.C.. V rukojeti je integrována bezkuličková píšťalka, která vydává zvuk o síle 110 db a je slyšitelná do vzdálenosti až 300 metrů. Nůž je vybaven patentovanou pojistkou ViroBlock – nejen proti zavření čepele, ale i proti jejímu otevření.

Opinel Outdoor Opinel Outdoor Opinel Outdoor

 • Materiál čepele: nerez ocel (INOX)
 • Délka čepele: 8,5 cm
 • Materiál střenky: odolný plast
 • Pojistka: patentovaná dvoufunkční pojistka „VIROBLOC“ proti zavření i otevření nože
 • píštalka +110 db
 • výřez na dotahování matic od průměru 4mm až do 10mm
 • zoubky na čepeli (přeříznou hravě všechny lana)

Nože OPINEL® se začaly vyrábět ve Francii již v roce 1890. Joseph Opinel zde založil malou továrničku na výrobu nožů. Jeho produkty byly určeny především pro horaly Savojských Alp. Z toho vychází i konstrukce jeho nožů, které jsou pevné a velmi praktické. Joseph dovedl k dokonalosti prototyp nože, který se pak vyráběl ve dvanácti velikostech. Nože získaly úspěch na průmyslové výstavě v Turínu v roce 1911. V roce 1985 byl nůž Opinel® zařazen mezi 100 nejkrásnějších výrobků světa v muzeu v Londýně. Nůž je opatřen zázračně jednoduchým systémem kruhové pojistky pro zajištění čepele nože. K výrobě jsou použity výhradně přírodní materiály ušlechtilá dřeva a velmi kvalitní ocel. Jejich kvalita i funkčnost je prověřena generacemi uživatelů. Nože Opinel® se těší velké oblibě zvláště mezi turisty a vyznavači outdorových sportů. Nůž lze zakoupit v celé řadě kamenných i internetových prodejen za cenu zhruba 650 Kč s DPH.

Gerber Bear Grylls Scout
Zavírací nůž z řady Bear Grylls Survival Series.Tento nůž se vyznačuje svou lehkostí a funkčností. Čepel má rovné a z poloviny zubaté ostří, které lze jednoduše otevřít jednou rukou, pomocí palce a duálního výstupku. Barva této série byla zvolena tak, aby ho kdokoliv, kdo ho ztratí v přírodě, jednoduše nalezl. Veškeré použité materiály jsou velmi kvalitní. Nerezová ocel typu 7CR17MoV zaručí trvanlivost ostří. Dobře tvarovaná a měkčená rukojeť zajistí jisté uchopení a drážky zabrání skluzu. Součástí je i kapesní průvodce pro přežití. Nůž lze zakoupit v celé řadě prodejen za cenu cca 800 Kč s DPH.

Bear Grylls - Scout Bear Grylls Scout Bear Grylls Scout

 • Materiál čepele: nerez ocel  7CR17MoV
 • Délka čepele: 9,22 cm
 • Délka zavřeného nože: 10,16 cm
 • Celková délka: 18,54 cm
 • Váha: 68 g

 

Obecně ale můžeme doporučit celou sérii výrobků Gerber Bear Grylls, k dispozici je celá škála pomůcek pro přežití ( škrtadla, nože, nářaďové nože , mačety atd.)

Cestovní lahev
Na cestách se sice osvědčila klasická PET lahev s vodou či jiným nápojem, problém ale nastává v okamžiku, kdy za nepřízně počasí chceme ráno na celý den pořídit nějaký iontový nápoj nebo dokonce nápoj teplý a pak nám úzkohrdlá PET lahev nestačí.  Doba unifikovaných vojenských zelených „čutor“ pominula a tak přinášíme tip na zajímavé a velmi dobře funkční osvědčené lahve.

Švýcarská Lahev SIGG
Hliníková láhev o různém objemu  se skvělým designem. Vnitřní povrch lahve je extrémně odolný, hygienický a chuťově i pachově neutrální. Lahve SIGG jsou vylisovány z jediného kusu hliníku, což zaručuje maximální stabilitu, robustnost a odolnost vůči mechanickému poškození. K láhvím SIGG lze dokoupit neoprénové (cca 350 Kč) či nylonové (cca 300 Kč) termopouzdro a následně je využívat jako termosku na teplé nápoje (doporučujeme neoprén). Ceny lahví od 399 Kč s DPH.

 SIGG   SIGG   SIGG   SIGG   SIGG   SIGG

Termoska Primus
Dlouplášťový plastový hrnek o objemu 0,4l pro váš oblíbený nápoj. Silikonové těsnění chrání před rozlitím. Jednoduchým kliknutím hrnek otevřete nebo uzavřete. Termosku lze pořídit již od zhruba 300 Kč s DPH.

    PRIMUS PRIMUS

Svítilna „čelovka“
Každý už na cestách zažil okamžik, kdy se staví bivak v noci či se díky poruše projížďka protáhne do nočních hodin. Dobrá „čelovka“ je pak vynikající pomocník, který uvolní obě ruce a poskytne dobré osvětlení pro jakoukoliv činnost.  Nabídka čelovek je opravdu široká a tak pro Vás vybíráme ty vyzkoušené.

Black Diamond Cosmo
Neuvěřitelně malá, ale se všemi funkcemi. Cosmo je kompaktní a lehká svítilna s hlavní DoublePower LED diodou a dvěma LED diodami. Tato kvalitní čelovka se dá pořídit již od 700 Kč s DPH.

 • svítivost 70 lumenů (max)
 • tři úrovně svícení
 • plynulé nastavení intenzity světla
 • Hmotnost 90g
 • žárovka 1x DoublePower, 2x SinglePower
 • Výdrž 150h/DoublePower, 250h /SinglePower
 • Baterie 3x AAA
 • Dosvit: 40m/DoublePower, 25m / SinglePower

 Black_Diamond_Cosmo  Black_Diamond_Cosmo  Black_Diamond_Cosmo

Reproduktory pro čtyřkolku či SBS

Čtyřkolky upravujeme různě, řešíme výkon a technické charakteristiky stroje tak, že upravujeme filtry, tlumiče, výfuky nebo dokupujeme líbivé prvky polepy, potahy sedadel  atp. Náš dnešní článek bude o kategorii úprav, ve vztahu ke čtyřkolkám ne příliš frekventované, o to ale zajímavější. Při delších přesunech po silnici nás napadlo, zda by se naše SBS nedalo doplnit o nějaký Sound Systém podobně jako je vybavena řada motocyklů a tak jsme začali pátrat po reproduktorech, které by splnily několik základních požadavků a to zejména odolnost vůči vodě, prachu, blátu výborný zvuk a design, který umožní snadnou montáž bez nutnosti nějak zasahovat do konstrukce a plastů na stroji. Nakonec jsme skutečně našli reproduktory přímo stvořené pro ATV a SBS, takže jsme je objednali pro naší expediční SBS Z6 EFI EX a zároveň vám je stručně představíme.

BOSS ATV20 – Voděodolná komponentní reprosoustava s integrovaným zesilovačem.

Technické parametry: Maximální výkon integrovaného zesilovače: 450W, Frekvenční rozsah: 45 to 25000 Hz, Rozměry: 19 x 66 x 19cm, 6,5″ voděodolný basový reproduktor, 1,5″ voděodolný výškový reproduktor, 3,5mm jack konektor pro připojení MP3 přehrávače

   

BOSS AUDIO SYSTEMS je špičkový americký výrobce kompletního sortimentu mobilního audio a video vybavení, které potřebujete k instalaci moderní audio/video soustavy do svého automobilu. Mezi produkty naleznete i sérii BOSS MARINE, která je určena k instalaci do motorových člunů, plachetnic nebo OFF ROAD automobilů. Firma je jedním z pěti nejvýznamnějších výrobců výkonových zesilovačů na světě. Úspěšné podnikání sebou nese i úsilí o vývoj výrobků, které nabízejí spojení skvělých cen a provozních vlastností, založených na využívání nejmodernějších technologií v oblasti mobilních video soustav, automobilových audiosystémů, výkonových zesilovačů, reprosoustav a efektových jednotek. Velký důraz je kladen i na kvalitní design, BOSS svými designy určuje další vývoj v oblasti automobilové audiotechniky. Široký sortiment výrobků je výsledkem snahy umožnit výběr z několika sérií audio zařízení, které spolu se špičkovým designem nabízejí různé kombinace výbavy a funkcí. Spektrum výrobků pokrývá doslova všechny cenové kategorie a přitom v rámci každé z nich má zákazník stále možnost výběru. Kromě zesilovačů, reproduktorů nabízí tato značka i široký výběr multimediálních zařízení, jako jsou DVD přehrávače s monitorem, výklopné monitory nebo autorádia s unikátní dokovací stanicí pro iPod. Obrazovky mají úhlopříčku 3,2 až 8 palců (81-203mm). Čtyři série výkonových zesilovačů s reprosoustavou OUTCAST, ONYX, DIABLO a CHAOS nabízejí výkon a konfiguraci, které pokryjí všechny systémové a cenové požadavky. Výrobky BOSS MARINE jsou svou odolností předurčeny k instalaci do motorových člunů, vodních skútrů nebo terénních automobilů.

Ptáte se kde koupit ? Ideálně objednat ze spojených států kde je cena logicky nižší ale je třeba kalkulovat s dopočtem DPH a celními poplatky. U nás se dá objednat například zde za cenu 6459 Kč.

Žvýkačky Bitters – okamžitý přísun energie

Každý cestovatel a adrenalinový jezdec ví, že na delší výpravě přichází i chvíle, kdy je třeba nějaký ten rychlý přísun energie.  Tyto stavy znají dobře naši řidiči, kteří se zpravidla s těžce naloženou soupravou přesouvají tisíce kilometrů daleko, ale i na místě v terénu se čtyřkolkou přichází chvíle, kdy je vyčerpání a únava tak značná, že se hodí nějaký ten „životabudič“. V minulosti jsme to vždy řešili pomocí různých energy drinků, které energii přinesou, ale také dají obrovské množství cukru a překyselený žaludek a to leckdy i na několik dní. Začali jsme se tedy rozhlížet po nějaké alternativě a našli ! Český výrobce Mighty Impacts s.r.o na náš trh přináší energetickou bombu v podobě žvýkaček Bitters.

Bitters jsou vysoce funkční a originální energetické žvýkačky s vysokým obsahem účinných látek. Díky pečlivému vývoji a testování vznikla unikátní konstrukce žvýkačky s práškovým jádrem. Tato sofistikovaná kombinace zaručuje nejefektivnější a nejrychlejší vstřebávání budivých látek v ústní dutině. A to kdekoliv a kdykoliv. Když se žvýkačka rozkousne, prášek se ihned uvolní do silně prokrveného prostředí a nástup účinku je téměř okamžitý. Jedna žvýkačka obsahuje 100 mg čistého kofeinu, 50 mg taurinu, mentol, chuťová aromata a je oslazená přírodním sladidlem ze Stévie cukrové. Je to nejsilnější energetická žvýkačka na světě.

Hlavní benefity

 • Energie během 5ti minut
 • Je dietní – bez cukru
 • Nemusí se chladit a dá se konzumovat i „teplá“
 • Mohu pít cokoliv mi chutná, nemusím se omezovat na sladké energy drinky nebo kafe
 • Rozměry (balíček se vejde do náprsní kapsy u košile)
 • Ideální pro sport (díky promyšlenému praktickému obalu)